srenfrderu

Резервација карата

051/314-006

Радно вријеме

08.00h - 20.00h

Радно вријеме (субота)

17.00h - 20.00h

Рођен 3. 10. 1977. у Мркоњић Граду.

На Глуму се уписао 2000. у класи професора Петра Краља, а дипломирао 2005. године у класи професора Светозара Рапајића на Академији умјетности у Бањој Луци.

Улоге у Народном позоришту Републике Српске:

Велимир шпијун, Власт, режија П. Зец

Ђак Илић, Петар Кочић, режија Ј. Павић

Власник кафане, Муфтија бањалучки, Бан Први, режија П. Штрбац

Реци Војо, Свети Георгије убива аждаху, режија Д. Петровић

Миле, Госпођа министарка, режија М. Краљ

Ћирић, Је ли било кнежеве вечере, режија К. Младеновић

Лероа, Мадам Сан Жен, режија М. Краљ

Петар, Ромео и Јулија, режија Д. Петровић

Мустајпаша, Омер паша Латас, режија Н. Дугалић

Лепин, Учене жене, режија С. Бодрожа

Дитер, Стаза дивљачи, режија Ф. Гринвалд

Звиждалов Буботкин, Ревизор, режија Ј. Радивојевић

Стојко начелник, Одумирање међеда, режија А. Пејаковић

Службеник, Лијепи, велики, јаки, режија Г. Дамјанац

Благи, С планине и испод планине, режија С. Корљан

Водоинсталатер, Гарсоњера, режија А. Пејаковић

Четнички војвода, свештеник, Мрешћење шарана, режија Е. Савин

Милован Раденковић, Кандило у розаријуму, режија Г. Дамјанац

Радивоје, Родољуб (Чујеш ли, мама, мој вапај?), режија С. Перишић

Ђоко Слезена, Наши дани, режија Ј. Радивојевић

Миколка, молер, Злочин и казна, режија Д. Петровић

Улоге у другим позориштима:

Дјечије позориште Републике Српске:

Стражар, Мајстор и Маргарита, режија С. Маленов

Редитељ, Вук и седам јарића, режија Б. Колевска и П. Бјелошевић

Пахуља, Зимска бајка, режија П.В. Панић

Играч, аниматор, Сњежни сан, режија Н. Бојић

Човјек из народа, Принц од Бијелог лука, режија Л. Кецман

Цар Гашпар, Христово рођење, режија Л. Кецман

Церемонијал мајстор, Успавана љепотица, режија Л. Кецман

Ловац Тимотије, Црвенкапа и збуњени вук, режија Р. Павелкић

Позориште „Модерна гаража“ Београд:

Бен, Тигар, режија С. Бодрожа

Народно позориште Кикинда:

Бен, Тигар, режија С. Бодрожа, О. Копуз

Филмови и серије:

Мусле, Рецке, режија Младен Ђукић, АУБЛ (2001)

Поручник, III, режија Драго Вејновић, АУБЛ (2002)

Студент, Знак, режија Наталија Шурлан, АУБЛ (2003)

Миле деминер, Турнеја, режија Горан Марковић, Testament films, Балкан филм (2008)

Болничар, Неке друге приче (омнибус), режија Анамарија Роси, SeeFilmPro (2009)

Ибро, Топ је био врео, режија Бобан Скерлић, Балкан филм, Дрина филм (2011) Аљоша, Убице мог оца, режија Предраг Гага Антонијевић, Данделион продукција (2017);

Пандур, Јутро ће променити све, режија Горан Станковић, РТС, РТРС, This and That production (2018)

Антонио, Добро јутро, комшија, режија Перо Шпадић, ТВ Приједор, БНТВ

Радио и ТВ:

Позивница, РТРС (ТВ емисија);

Дипломац, РТРС (ТВ емисија);

Јутарњи програм, РТС (ТВ емисија);

Поетски ноктурно, РТРС (Радио);

Бракус од 3 до 5, Радио Б92.

 

0
Shares