srenfrderu

Резервација карата

051/314-006

Радно вријеме

08.00h - 20.00h

Радно вријеме (субота)

17.00h - 20.00h

Рођена 22. 2. 1974. године у Бањој Луци.

Образовање:

Академија умјетности (Драма) Бања Лука, РС (2003)

Универзитет Уметности Београд, Интердисциплинарне специјалистичке студије из области Амерички мјузикл (2004)

Feldenkrais for performers, Љетња Академија Софија, Бугарска (2001)

Вјештине: Пјевање, сценски покрет.

Језик: С/Х/Б и дијалекти, енглески

 

Улоге у Народном позоришту Републике Српске:

Пулхерија Александровна, мајка Раскољникова, Злочин и казна, режија Д. Петровић

Маре Мис - Мајкача, Представа Хамлета у селу Мрдуша Доња, режија Н. Пејаковић

Лепа Пекарка, Сабирни центар, режија М. Мисирача

Жена, Швајцарска, режија М. Нешковић

Нада, Истина (не) боли, режија Г. Дамјанац

Боса, Мрешћење шарана, режија. Е. Савин

Виђе улога, Часови у којима нисмо знали ништа једни о другима, режија М. Матерић

Пупавац, Сродне душе (Птице и жабе), режија Д. Мустафић

Ружа, Урнебесна трагедија, режија М. Краљ

Гина, Ожалошћена породица, режија Н. Пејаковић

Лина, Развојни пут Боре Шнајдера, режија Д. Петровић

Газдарица, Господин  Фока, режија М. Миисирача

Б. Холидеј, Е. Гарланд, фотограф, Звијезда је рођена, режија М. Пауновић

Луда Сава, Балон од камена, режија Ф. Гринвалд

Наталија, Три сестре, режија Ђ. Тешић

Кандидат, Разред, режија С. Тришић

Сара, Дивље месо, режија Л. Запија

Арманда, Учене жене, режија С. Бодрожа

Јулија, Госпођица Јулија, режија Ђ. Тешић

Катрин, Мајка Храброст, режија М. Ерцег

Дара, Госпођа министарка, режија М. Краљ

Мирандолина, Мирандолина, режија К. Петровић

Мартирио, Дом Бернарде Албе, режија Ђ. Тешић

Василиса, 101 година на дну, режија Ј. Павић

Надежда, Породичне приче, режија Ј. Павић

Каја, Како засмејати господара, режија К. Младеновић

Оливија, Богојављенска ноћ, режија К. Младеновић

Стратилда, Лисистрата, режија К. Младеновић

Афродита, Тебанска куга, режија Д. Петровић

Члан трупе, Глумац Едмунд Кин

Улоге у другим позориштима (избор):

Лана, Мало благо (Градско позориште Јазавац)

Катица, Радован IV, (Градско позориште Јазавац)

Јунона, Орфеј у подземљу, (Академија умјетности РС)

Петра, Пигмалион ХХХ, (Градско позориште Јазавац)

Џени, Просјачка опера, (Театар Кабаре Тузла)

Принц, Лисица, Краљ, Мали принц, (Академија умјетности РС)

Љепотица, Љепотица и звијер, (Дјечије позориште  РС)

Награде:

Награда за најбољу глумицу фестивала „Дани комедије 2018“ Бијељина, за улогу Лане у представи Мало благо (2018)

Награда за улогу Лане у представи Мало Благо на 22. Међународном фестивалу малих сцена и монодраме, Источно Ново Сарајево (2017)

Награда жирија публике за улогу Лепе Пекарке у представи Сабирни центар на Фестивалу Сусрети позоришта-казалишта Брчко (2017)

Награда за најбољу глумицу 12. ИнтердиФест Мале ствари Требиње 2017, за улогу Лане у представи Мало благо (2017)

Награда за најбољу глумицу фестивала ГОЛА МЕСЕЧИНА, међународни фестивал комедије Скопље, Македонија, за улогу Гине у представи Ожалошћена породица (2017)

Награда Велика Мостарска лиска за најбољу глумицу фестивала, 14. Мостарска лиска за улогу Лане у представи Мало благо (2017)

Награда Мала Мостарска Лиска за глумца вечери на  13. Фестивалу Мостарска лиска

Мостар за улогу Руже у представи Урнебесна трагедија (2016)

Награда за глумицу сезоне НПРС у сезони 2014/2015.

Награда за режију исценски говор за представу И дјевојчице играју фудбал на Фестивалу средњешколског драмског стваралаштва Коњиц (2015)

Награда за најбољу глумицу БиХ, за улогу Гине у представи Ожалошћена породица, Брчко 31. казалишне-позоришне игре (2014)

Награда за режију представе И дјевојчице играју фудбал на Фестивалу драмског стваралаштва  за дјецу, Мркоњић Град (2014)

Награда на 33. Казалишним/позоришним играма, Јајце БиХ, за улогу Гине у представи Ожалошћена породица (2014)

Награда за адаптацију текста у представи Азибуки, АТ Миленијум, Фестивал средњешколског театра Прњавор (2014)

Награда за најбољу глумицу НПРС за сезону '10/11.

Награда за режију за представу Мачак и Пијетао, Фестивал Омладинских сцена Србац (2011)

Награда за педагошки рад са младим глумцима на Фестивалу Омладинских сцена са представом Алиса у Земљи чуда (2010)

Награда за сценски покрет и педагошки рад, Коњиц (2009)

Награда за глумачко остварење у представи Дивље месо за лик Саре, Театар-Фест (2008)

Награда за глумачко остварење у представи Госпођица Јулија за лик Јулије, Мале ствари фестивал Требиње (2008)

Јоаким Вујић, награда на фестивалу Крагујевац Интерфест (Србија ) за лик Надежде у представи Породичне приче (2007)

Тмачин прстен за лик Катрин у представи Мајка Храброст за сезону 06/07 у БиХ

Награда за режију представе Женски разговори, трупа Миленијум, фестивал Бугојно (2007)

Награда за маштовитост сценског израза за представу Алиса у Земљи чуда, трупа Миленијум, Омладински фестивал РС (2009).

Најбоља глумица у НПРС за сезону 05/06

Награда „Зоранов брк“, глумац вечери, на фестивалу Зоран Радмиловић Зајечар (Србија) (2005)

Награда за инвентивно ауторско осмишљено дјело за представу Мали принц, Кочић-Фест, Приједор (2004)

Глумачка награда за  остварења у представи Мали принц, Лисица, Бизнисмен, Краљ, Мали принц, Кочић-Фест Приједор (2004)

Награда Града Бања Луке за изузетан допринос у пољу позоришне умјетности за 2005. годину.

Најбоља глумица по одлуци стручног жирија Босне и Херцеговине на 19. фестивалу БиХ, Брчко, за улогу Надежде у представи Породичне приче (2002)

Награда жирија публике за лик Надежде у представи Породичне приче на фестивалу Брчко (2002)

Режија:

Текст и режија, Гнијездо љубави, ИН фондација (2018)

Сценски покрет у представи Кочоперитис, Остојић, Ћулум, Гајић, режија Г. Дамјанац ДПРС (2016)

Сценски покрет у оперети Орфеј у подземљу, режија Г. Дамјанац, диригент Бранка Радошевић Митровић АУБЛ (2014)

Недостајати, Тон Телехен, АТ Миленијум Србац (2017)

Мали принц, Егзипери, Студио Јазавац (2016)

Чаробњак из Оза, Френк Баум, АТ Миленијум Србац (2015)

On Air , текст и режија С. Зрнић и В. Бланић, Студио Јазавац (2015)

И дјевојчице играју фудбал, Ђурђа Лили-Хорват, АТМ (2014)

Богови су пролупали, Грчка митологија, Студио Јазавац (2014)

Азибуки, Тимотијевић, АТМ (2013)

Мали принц, Егзипери, АТМ (2012)

Мачак и Пијетао, мјузикл, Ћопић-Смиљанић, АТМ (2011)

Кирија, Нушић, АТМ (2010)

Није важно ко си, већ о чему машташ / улични перформас/ (2010)

Алиса у Земљи чуда, Л. Керол, АТМ  (2009)

Јозефстал театар, ауторски пројекат, Њемачка (2006)

Женски разговори, по Д. Радовићу, АТ Миленијум, Србац (2006)

ТВ серије:

Маца, Сенке над Балканом, режија Д. Бјелогрлић, КОБРА (2017)

Гордана, Лажни свједок, режија Е. Јукић, ФИСТ (2016)

Мира, Државни посао, новогодишњи специјал, / / РТРС (2015)

Јованка, Замало живот, режија М. Ђукић АЕОН/РТРС (2013)

Адвокатица, Криза, режија Е. Јукић ФИСТ (2013)

Стојанка, Луд, збуњен нормалан, режија Е. Јукић ФИСТ (2013)

Данијела, Два смо свијета различита, режија Е. Јукић, ФИСТ (2012)

Драгана, Фолиранти, режија Ф. Соколовић, МЕБИУС (2010)

Софија, То топло љето, режија М. Караџић, ММ PRODUCTION, РТРС, ТВ ПИНК (2008)

Ђевојка, Вратиће се роде, режија Г. Гајић, КОБРА ФИЛМ Србија (2007)

Нина, Печат, режија Ф. Соколовић, МЕБИУС (07/08)

Полицајац, Тата и зетови, режија Ф.Соколовић, МЕБИУС (2006)

Секана, Праоница, режија Б. Кичић, АТВ, МРЕЖА+ (2005)

Нина, Жене, људи и остало, режија С. Шуљагић, НТВ БЛ (2001)

Снешка, Шарени буквар, режија Ш. Паљевић, СРТ (1994/97)

ТВ филм:

Мајка, Koстакурта, режија С. Карановић, Босонога (2018)

Каћа, Хероји за један дан, режија Б. Савић, ВИЗАРТ-АУБЛ (2004)

Јелена, Зетска Света Гора, режија Р. Радановић, АТВ (2003)

Секретарица, Акција Тигар, режија С. Ћустић, НТВ БЛ (2001)

Ана, Мефисто, режија С. Симојловић, АТВ (2000)

Жена, Мејдан Симеуна Ђака, режија П. Зец, НТВ БЛ (1999)

Кратки филм:

Позив, С. Радусиновић, АУБЛ (2018)

Посљедњи поглед, М. Ђукић, АЕОН –ФДУ Београд (2014)

Звук тишине, П. Павловић, експериментални, АУБЛ (2008)

Купљено, З. Круљ, експериментални, СТУДИО БЛ (2008)

Фотографије, М. Шипка, драма, АУБЛ (2005)

Name This Film After Mе, М. Ђукић, експериментални, индепендент (2004)

Бинго, Д. Вејновић, драма, АУБЛ (2003)

Поштар и принцеза, Д. Радетић, комедија, АУБЛ (2004)

Рецке, М. Ђукић, драма, АУБЛ (2003)

Газдарица, В. Ковачевић, драма, АУБЛ (2002)

Не Бојша, Младен Ђукић, комедија, АУБЛ (2002)

Знак, Наталија Шурлан, драма /АУБЛ (2001)

Музика:

COMBINE QUARTET

Оркестар Градског Позоришта Јазавац

Бански џез бенд

 

0
Shares